Konferencja w Akademii Sztuki Wojennej

W dniu 26 kwietnia 2017 roku JM Rektor dr hab. Juliusz Piwowarski, prof. WSBPI, Kanclerz Barbara Piwowarska, Prorektor dr hab. prof. nzw. Janusz Gierszewski oraz Wykładowca dr Andrzej Czop uczestniczyli w konferencji:
Granice tożsamości nauk o bezpieczeństwie. Perspektywa materialna i formalna.
w Akademii Sztuki Wojennej.

Organizatorami konferencji byli:
Akademia Sztuki Wojennej – Wydział Bezpieczeństwa Narodowego, Warszawa, Polska
Matej Bel University – Wydział Nauk Politycznych i Stosunków Miedzynarodowych, Banska Bystrica, Słowacja
New Bulgarian University – Wydział Bezpieczeństwa Narodowego i Międzynarodowego, Sofia, Bułgaria
Silesian University in Opava – Wydział polityki społecznej, Czechy
Vasil Levski” National Military University, Veliko Tarnovo, Bulgaria
“Nicolae Balcescu” Land Forces Academy, Sibiu, Rumunia
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Wydział Nauk Historycznych i Społecznych, Polska
Uniwersytet Warszawski – Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych
Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie – Wydział Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Polska

Apeiron

Interdyscyplinarność i wielowymiarowość badań w naukach o bezpieczeństwie wyłaniają nie tylko nowe obszary eksploracji ale także konieczność poszukiwania nowych narzędzi badawczych. Akademia Sztuki Wojennej we współpracy z innymi ośrodkami akademickimi zorganizowała ogólnopolską konferencję naukową mającą za cel dokonanie oceny obecnego stanu rzeczy w zakresie przedmiotu i założeń metodologicznych nauk o bezpieczeństwie z uwzględnieniem wpływu nowych dyscyplin naukowych na tę problematykę z punktu widzenia rezultatów studiów nad bezpieczeństwem. Intencją organizatorów było poszukiwanie i efektywne wdrażanie nowych formuł badawczych i edukacyjnych. Chodzi zatem o tożsamość właściwą naukom o bezpieczeństwie oraz o związane z nią: metodologię, paradygmaty oraz kierunki badań i kształcenia.

Celem konferencji była ocena obecnego stanu rzeczy w zakresie przedmiotu i założeń metodologicznych nauk o bezpieczeństwie z uwzględnieniem wpływu nowych dyscyplin naukowych na tę problematykę z punktu widzenia rezultatów studiów nad bezpieczeństwem.

Apeiron

image5