Certyfikat Studia z Przyszłością

Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy, iż dnia 13 kwietnia 2017 roku Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego „Apeiron” w Krakowie została wyróżniona Certyfikatem „Studia z Przyszłością”.

Do akredytacji w ramach Programu „Studia z Przyszłością” mogą być zgłaszane kierunki studiów I i II stopnia, studiów jednolitych magisterskich (o profilu ogólnoakademickim lub praktycznym), a także studia podyplomowe, studia doktoranckie i specjalności prowadzone w polskich szkołach wyższych wszystkich typów. Certyfikatem wyróżniane są kierunki realizowane według oryginalnych i wartościowych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy. O przyznaniu znaków jakości „Studia z Przyszłością” decyduje Komisja złożona z wybitnych naukowców specjalizujących się w problematyce jakości kształcenia i zarządzania szkolnictwem wyższym, pracujących m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Śląskim i Uniwersytecie Rzeszowskim. W Komisji zasiadają także przedstawiciele środowiska gospodarczego oraz reprezentanci Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Dzięki temu ocena programów kształcenia poddawanych ewaluacji jest wielopłaszczyznowa i wielośrodowiskowa, jak również odbywa się w oparciu o zróżnicowane kryteria – tłumaczy Przemysław Ruta, Sekretarz Programu „Studia z Przyszłością”.

Decydującym elementem branym pod uwagę przez Komisję Konkursową Programu „Studia z Przyszłością” jest jakość programu kształcenia zgłoszonego do oceny. Eksperci badają m.in. czy program jest innowacyjny i czy pozytywnie wyróżnia się na tle innych uczelni. Sprawdzają, czy studia umożliwiają absolwentom nabycie efektów kształcenia cenionych przez pracodawców, wzmacniających ich pozycję na polskim i europejskim rynku pracy. Oceniają, czy w toku kształcenia położono odpowiedni nacisk na rozwijanie umiejętności zawodowych studentów i jak oferta w tym zakresie jest realizowana w praktyce – wylicza Halina Przeniosło, Członek Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Lista laureatów z województwa małopolskiego: http://www.studiazprzyszloscia.pl/strona-55

logo_jpg2