Wizyta na Uniwersytecie Nebrija w Madrycie

W dniach 18-20 września 2017 r. delegacja WSBPI „Apeiron” w Krakowie przebywała z oficjalną wizytą na Uniwersytecie Nebrija w Madrycie. Delegacji przewodniczył Rektor WSBPI „Apeiron” w Krakowie dr hab. Juliusz Piwowarski, prof. WSBPI. W skład delegacji wchodzili: Kanclerz Uczelni Barbara Piwowarska, Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Janusz Gierszewski, redaktor prowadzący czasopisma naukowego „Security Dimensions: International & National Studies” Jarosław Dziubiński, Koordynator Programu Erasmus+ Marta Pankiv i redaktor prowadząca czasopisma naukowego „Kultura Bezpieczeństwa. Nauka-Praktyka-Refleksje” Radosława Rodasik. Delegacja została powitana przez Rektora Uniwersytetu Nebrija dra Juana Cajóna. Podczas spotkania rektorów zostały omówione perspektywy współpracy między dwoma uczelniami, w tym prowadzenie wspólnych projektów naukowo-badawczych oraz organizacja konferencji naukowych.

IMG_0120

WSBPI „Apeiron” w Krakowie i Uniwersytet Nebrija w Madrycie podpisały umowę o współpracy w ramach programu Erasmus+. Umowa przewiduje wymianę studentów i kadry naukowo-akademickiej, organizację szkoleń dla pracowników Uczelni.
W ramach wizyty jej uczestnicy brali udział w konferencji XLII CICA (Conferencias Internacionales sobre Conflicto y Agresión) „Conflict and Cross-Cultural Dialogue” (Konflikt i Dialog Międzykulturowy) współorganizowanej przez Uniwersytet Nebrija w Madrycie, Nebrija-Santander Chair for Risks and Conflict Managment (Center on Conflict Studies) oraz Spanish Pugwash National Group. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele z ponad 30 państw z pięciu kontynentów, w tym z Chin, Iranu, Izraela, Palestyny, Bułgarii, Chorwacji, Danii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Kanady, USA, Rwandy, RPA, Ekwadoru, Kolumbii, Kuby i Polski.

logotipo-universidad-nebrija

IMG_9460