Erasmus+ zdalnie w Turcji i na Słowacji – marcowe mobilności wykładowców WSBPI „Apeiron”
Czy pomimo pandemii COVID-19 możliwe są mobilności Erasmus+ dla wykładowców i studentów? Oczywiście, chociaż często w inny sposób, niż dotąd. Gdy fizyczne wyjazdy na studia, praktyki, wykłady i szkolenia w ramach programu są niemożliwe, można odbyć mobilność Erasmus+ zdalnie. Z takiej możliwości skorzystali w marcu pracownicy WSBPI „Apeiron”, korzystając ze zdalnej oferty Erasmus+ dla nauczycieli. Nasi wykładowcy wygłosili wykłady w ramach Erasmus+ w Turcji i na Słowacji.
Pierwszą z uczelni, gdzie w marcu nasi wykładowcy odbyli mobilności Erasmus+ zdalnie, był Uniwersytet Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy. Trzech naszych nauczycieli – prof. Antoni Olak, dr Agnieszka Pach-Gurgul oraz dr Jarosław Stelmach – przez kilka dni, począwszy od 8 marca 2021, wygłaszało dla tamtejszych studentów zdalne wykłady Erasmus+ w obrębie kilku tematów należących do dyscypliny nauk o bezpieczeństwie. Choć wyjazdy Erasmus+ na Słowację zdarzały się w ramach współpracy między naszą uczelnią a Uniwersytetem Mateja Bela dość często, po raz pierwszy była to mobilność Erasmus+ całkowicie elektroniczna!
Wkrótce później, 16–17 marca 2021, dr Jarosław Stelmach przyjął zaproszenie na zdalny Międzynarodowy Tydzień Wykładowców Erasmus+ w Turcji – na Uniwersytecie Usak. Biorąc udział w szkoleniowej mobilności Erasmus+ zdalnie, dr Stelmach uczestniczył w zajęciach poświęconych… właśnie nauczaniu zdalnemu. Nasz wykładowca wziął też udział w sesji prezentacji uczelni oraz wygłosił własną prezentację związaną z tematem tego wydarzenia Erasmus+ dla wykładowców.
Zachęcamy studentów i wykładowców WSBPI „Apeiron” do dowiadywania się więcej o możliwościach, jakie podczas pandemii oferuje program Erasmus+ zdalnie! Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu: erasmus@apeiron.edu.pl