Uczelnia Liderów 2018

Studiuj w Uczelni Liderów!

Dnia 28 czerwca 2018 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się uroczysta Gala VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”. W trakcie Gali Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego "Apeiron" otrzymała Certyfikat Uczelnia Liderów 2018.

Jest to kolejny Certyfikat, który nasza Uczelnia otrzymała w tym roku. WSBPI Apeiron od lat kształci absolwentów na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, a wcześniej również na kierunku administracja. Rok wcześniej Uczelnia została nagrodzona laurem "Uczelni Liderów, VII edycji.

Uczelnia Liderów 2018

WSBPI Apeiron (1)

WSBPI Apeiron charakteryzuje się na wyjątkowo konkurencyjnym rynku uczelni niepublicznych Krakowa oraz regionu Małopolski swoim własnym i niepodważalnym know-how, które pozytywnie wyróżnia ją na tle innych tego typu podmiotów akademickich. Dajemy gwarancję uzyskania rzetelnej wiedzy, umiejętności i kompetencji, w szczególności w zakresie nauk o bezpieczeństwie, a co za tym idzie efektywności implementowania ich w pracy służb mundurowych, firm ochroniarskich oraz podmiotów biznesowych chcących zapewnić bezpieczeństwo swoim zasobom kadrowym, finansowym, infrastrukturalnym czy produktowych. Warto zaznaczyć, że nasza Uczelnia skutecznie łączy wymagania nauki z praktyką, tak istotną w wykonywaniu zadań dotyczących szeroko pojmowanego bezpieczeństwa osób i mienia.

WSBPI Apeiron (2)

Niepodważalnym naszym atutem jest wysokospecjalistyczna kadra naukowo-dydaktyczna. W zdecydowanej większości kształcenie dyplomowe i podyplomowe gwarantują specjaliści z obszaru nauk o bezpieczeństwie i nauk pokrewnych, mających bogate doświadczenie w służbach mundurowych (m.in. funkcjonariusze policji, wojska, osoby należące do personelu medycznego) oraz kapitalnie wyszkoleni pod kątem sprawnościowym i różnorakich sztuk walki, przez co dają rękojmię wysokiego poziomu nauczania w toku studiów. Zajęcia outdoor’owe w WSBPI "Apeiron", które w wybranym zewnętrznym otoczeniu pozwalają na szkolenie studentów z zakresu współpracy w grupie, radzenia sobie ze stresem, ale także uzyskanie umiejętności walki w terenie, zdobycia podstaw pomocy przedmedycznej czy skutecznego posługiwania się bronią ostrą. Podsumowanie ze strony nauczycieli - instruktorów pozwala studentom WSBPiI „Apeiron” w Krakowie wykształcić w sobie odpowiednie cechy osobowościowe, przydatne w praktycznym wykonywaniu obowiązków zawodowych. Co warte podkreślenia Uczelnia oferuje prawie 40 kursów specjalistycznych kończących się wydaniem certyfikatów uznawanych w ponad 50 krajach na świecie!

WSBPI Apeiron (3)

Współpraca międzynarodowa z uczelniami oraz organizacjami o podobnym profilu kształcenia jest jednym z niezaprzeczalnych atutów Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego „Apeiron” w Krakowie. Pozwala ona na doskonalenie zdobytej wiedzy i umiejętności i skonfrontowanie ich z metodami i technikami kształcenia w innych krajach, a także porównanie programów kształcenia wraz z implementacją wybranych elementów. Ponadto umacnia markę i prestiż krakowskiego podmiotu akademickiego, także w wymiarze ponadregionalnym. Świetnie w tym obszarze działa Akademickie Biuro Karier. Jego funkcjonowanie pozwala studentom i słuchaczom na możliwie optymalne zaplanowanie ścieżki kariery oraz zapoznanie się z dostępnymi możliwościami samodoskonalenia, tak aby jak najlepiej spełniać oczekiwania rynku pracy z obszaru bezpieczeństwa. ABK skupia się m.in. na poradnictwie zawodowo-edukacyjnym, doradztwie on-line czy organizacji specjalistycznych kursów i szkoleń takich jak 60 - godzinne specjalistyczne szkolenie międzynarodowe „International Bodyguard Skills”.

Jesteśmy nowoczesnym, dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem akademickim kształcącym liderów społecznych wyposażonych w szerokie umiejętności i atrakcyjne rynkowo kompetencje. Posiadamy liczne atuty, tak w obszarach odnoszących się do jakości nauczania, jak i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.