AktualnościKonferencjefestiwal

XXVII Edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Nagród Policyjnych (IPAAF) – Uroczyste Zakończenie w Montepulciano

Podsumowanie XXVII Edycji IPAAF

XXVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Nagród Policyjnych (IPAAF) zakończyła się w Montepulciano uroczystą galą, celebrowaną w Sala Polivalente Ex Macelli 29 października. Inicjatywa ta, promująca legalność i doceniająca służbę policyjną, jest dziełem stowarzyszenia L’Arte di Apoxiomeno, które działa nieprzerwanie od 1997 roku.

ApoxiomenoFestiwal Sztuki Promujący Legalność i Służbę Policyjną

Rozpoczęty 23 października festiwal trwał do 29 października i odbywał się pomiędzy Arezzo a Sieną, integrując różnorodne wydarzenia związane z głównym tematem festiwalu. Publiczność miała okazję uczestniczyć w bogatym programie, obejmującym wystawę „Środowisko i legalność”, Koncert Orkiestry Narodowej Armii Włoskiej, spotkania edukacyjne, prezentacje książek oraz projekcje filmowe.

Apoxiomeno

Prestiżowe Nagrody Apoxiomeno Awards

Podczas finałowej gali wręczono prestiżowe nagrody Apoxiomeno Awards, symbolizowane przez srebrne statuetki, odzwierciedlające apoxiomenosa – sportowca znanego z antycznych przedstawień. Wśród wyróżnień znalazły się te dla twórców i artystów z dziedziny kina, literatury, dokumentu, sztuki oraz fotografii.

Apoxiomeno

Wyróżnienia dla Twórców i Artystów

Zaszczytne wyróżnienia przyznano m.in. reżyserowi Andrei De Stefano, Lydii Patitucci oraz Domitilli D’Amico, a także autorowi książki o Generale Carlo Alberto dalla Chiesa, Ambrogio Crespi za reżyserię filmu dokumentalnego, oraz twórcom Il Legionario. Aurora Ruffino została nagrodzona za rolę w serialu Rai, Burkhard Stulecker za scenografię, a polska aktorka Dorota Kolak za wkład w międzynarodowe kino i telewizję. W dziedzinie sztuki wyróżniono Fabio Vettoriego, zaś w fotografii filmowej Nino Celeste za jego wkład w dokumentowanie pracy policji.

ApoxiomenoSzczególna Uwaga na Kobiety i Walkę z Przestępczością

Wydarzenie szczególną uwagę poświęciło kobietom, gościło Noemi Gherrero, Monikę Barbarę Dobrowolską i Silvanę Paci. Ceremonia obfitowała w tematykę walki z przestępczością zorganizowaną oraz szacunku dla środowiska.

Apoxiomeno

IPAAF – Niekomercyjny Festiwal Oparty na Wolontariacie

Festiwal IPAAF, niekomercyjny i oparty na wolontariacie, podkreśla wartości takie jak sprawiedliwość, solidarność i braterstwo, tworząc przestrzeń dla sieci przyjaźni między organizatorami, współpracownikami i gośćmi. To wydarzenie przekracza granice zwykłego festiwalu, tworząc platformę dla społeczności, która wspiera i kontynuuje misję organizacji.

 

plakat